Klinowe paski na koła do traków

Pasek klinowy do traków prowadzący, zakładany pod brzeszczot na żeliwne koło prowadzące z rowkiem. Przeznaczony do najbardziej popularnych maszyn tartacznych,. Wykonany z dobrej jakości materiału, ze specjalną utwardzoną częścią wierzchnią. Pasek zakładany pod brzeszczot zapewnia pewne i stabilne prowadzenie po kole pasowym. Po odpowiednim naciągnięciu, brzeszczot będzie miał dobry kontakt z paskiem i nie będzie spadać z koła pasowego podczas pracy.

konserwacja pasków klinowych do traków:

Pasek klinowy po nałożeniu na koło prowadzące brzeszczot powinien lekko wystawać ponad krawędź koła, ponieważ tylko wtedy zapewni dobry kontakt z brzeszczotem i jego stabilne prowadzenie podczas cięcia.

Paski klinowe są częściami eksploatacyjnymi, ulegają zużyciu podczas pracy i należy je okresowo wymieniać. Pasek pracujący pod piłą taśmową ulega stopniowemu rozpłaszczeniu, a więc należy regularnie sprawdzać jego stan i wymienić, jeśli to konieczne. Zbyt mocno zużyty pasek nie będzie wystawał ponad krawędź koła, nie będzie zapewniał stabilizacji podczas cięcia (piła może poruszać się nieregularnie w przód/tył podczas pracy) i może doprowadzić do mikrouszkodzeń brzeszczotu.

Wymiana pasków klinowych do traków

Wymiana paska jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Nałożenie paska na koło prowadzące jest czynnością nieskomplikowaną, ponieważ średnica paska jest większa niż koła. Podczas nakładania paska na koło, warto przeczyścić je z zabrudzeń (trociny, pył, wióry). Zalecamy regularne przeczyszczanie paska z zabrudzeń również w momencie zdejmowania brzeszczotu do regeneracji. Aby nie dopuszczać do szybszego zużycia paska klinowego tylko po jednej stronie, zalecamy zamieniać paski stronami, np. raz w tygodniu – ze strony napędowej na bierną. To skuteczny sposób, dzięki któremu paski będą zużywać się równomiernie.

Dodano produkt do porównania