Piły Trakowe

Piły trakowe są szeroko stosowane w obróbce drewna, ponieważ pozwalają na precyzyjne i bezpieczne cięcie dużych i ciężkich elementów. Zastosowania pił trakowych to:

  • Cięcie drewna na deski i belki o określonych wymiarach
  • Cięcie elementów o nietypowych kształtach, np. łuków i okręgów
  • Przygotowywanie drewnianych elementów do dalszej obróbki, takich jak fazowanie i wykańczanie powierzchni
  • Cięcie dużych i ciężkich elementów drewnianych, np. długich belki i dużych kłód

 

Wydajność pił do traków

Piły trakowe są uważane za jedno z najbardziej wydajnych i precyzyjnych narzędzi w branży drzewnej i meblarskiej. Pozwalają one na szybkie i skuteczne cięcie elementów o różnej grubości i twardości, a także innych materiałów, takich jak metal. Są one niezastąpione dla profesjonalistów, którzy wymagają wysokiej jakości i precyzji w swojej pracy.

Piły trakowe zwykłe

Piły do traków pionowych lub poziomych wykonujemy ze specjalnej stali niemieckiej na dowolny wymiar. Prawidłowo przygotowane i eksploatowane piły przy sprawnym traku gwarantują wysoką jakość obróbki i bezpieczną pracę.

Twardość piły: 45 - 47 HRC [Krupp], 47 - 49 [Uddeholm]
Eksploatacja:

Rozwieranie - na 1/2 wysokości zęba mierzonej od wierzchołka
Ostrzenie - wg wskazań producenta ostrzałki.

Czas pracy - 2h pracy + 12h odpoczynku = pierwsze ostrzenie

Piły stellitowane

Stellit jest stopem metali. Tworzony jest z takich pierwiastków jak kobalt, chrom, wolfram, aluminium, nikiel, molibden, żelazo, tytan czy mangan. Zawiera niewielką domieszkę węgla. W procesie stellitowania pokrywa się stellitem zęby piły. Powoduje to, że piły stellitowane mają dłuższą żywotność i większą odporność na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych. Pokryte stellitem ostrze zachowuje swoje właściwości skrawające nawet w wysokiej temperaturze. Piły stellitowane są przeznaczone do przecierania każdego gatunku drewna, szczególnie zalecane do cięcia drewna zmrożonego, drewna korowanego oraz drewna egzotycznego.

Twardość ostrza: 60 - 65 HRC
Twardość stali nośnej: 45 - 47 HRC [Krupp],
Eksploatacja:
Posuw - stellitowane piły trakowe pionowe mogą pracować przy stosowaniu posuwów około 50% większych niż piły z uzębieniem rozwieranym.
Ostrzenie - wg wskazań producenta ostrzałki.

Czas pracy - 8h pracy + 12h odpoczynku = pierwsze ostrzenie.

Piły do traków taśmowych

Piły do traków taśmowych, nazywane także piłami taśmowymi, to maszyny do cięcia drewna lub innych materiałów wzdłuż kierunku włókien, w których do cięcia wykorzystywana jest taśma piłowa zębami tnącymi. Piła taśmowa jest zamontowana na prowadnicach, które umożliwiają jej przesuwanie się wzdłuż materiału do cięcia.

Markowe piły trakowe w przemyśle drzewnym

Wykorzystywane do cięcia drewna, płyt pilśniowych, paneli i innych materiałów o podobnej konsystencji. Mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak przemysł drzewny, meblarski, stolarski, budowlany oraz produkcja opakowań.Piły trakowe mogą mieć różne rozmiary i konfiguracje. Najczęściej występują modele o szerokości taśmy piłowej od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, ale są także dostępne modele o znacznie większych rozmiarach.Piły taśmowe są zazwyczaj zasilane elektrycznie, ale mogą być również zasilane pneumatycznie lub hydraulicznie. Dodatkowo, w niektórych modelach pił taśmowych wykorzystuje się systemy automatycznego załadunku i wyładunku materiału, co umożliwia zautomatyzowanie procesu cięcia.

Dodano produkt do porównania